Archiwa blogu

SEO po pandzie i pingwinie – działaj efektywnie!

WordPress sam w sobie jest świetnie zoptymalizowany pod kątem SEO. Dobrze by było tego nie zepsuć źle modyfikując szablon czy spamując linkami na prawo i lewo – trzeba znaleźć złoty środek, a algorytmy, takie jak Panda i Pingwin, nie ułatwiają … Czytaj dalej SEO po pandzie i pingwinie – działaj efektywnie!

Możliwość komentowania SEO po pandzie i pingwinie – działaj efektywnie! została wyłączona

Views – WordPress dla niePHP-ujących

Wielu z nas naukę PHP zaczęło od modyfikacji gotowych motywów, studiując przy okazji WordPress Codex, a pisanie kodu traktuje jako zło konieczne. Wtyczka Views pozwala na wyświetlanie własnych typów postów, taksonomii oraz własnych pól bez pisania kodu PHP – bezpośrednio … Czytaj dalej Views – WordPress dla niePHP-ujących

Możliwość komentowania Views – WordPress dla niePHP-ujących została wyłączona

WordPress w chmurze Microsoft – czyli Windows Azure do usług

Twój WordPress w chmurze czy u lokalnego hostera – korzyści i wady. Krótki przegląd możliwości uruchomienia WP w chmurze Microsoft. Czym dysponujemy, jakie narzędzia konfiguracji i programowania stron dostępne są bezpłatnie. Jakie usługi są dostępne, ile to kosztuje i dlaczego … Czytaj dalej WordPress w chmurze Microsoft – czyli Windows Azure do usług

Możliwość komentowania WordPress w chmurze Microsoft – czyli Windows Azure do usług została wyłączona

Crowdsourcing – włącz się w rozwój!

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii możemy efektywnie wpływać na kształt otaczającego nas świata; brać udział w dalszym rozwoju technologii i kultury. Działania te skutecznie podnoszą nasze kompetencje i pomagają nam radzić sobie w cyfrowym świecie, zarówno w sferze prywatnej jak i … Czytaj dalej Crowdsourcing – włącz się w rozwój!

Możliwość komentowania Crowdsourcing – włącz się w rozwój! została wyłączona

Skuteczna ochrona przed wykradaniem haseł – uwierzytelnianie dwuskładnikowe Rublon

Same hasła już nie wystarczają, by zagwarantować nam bezpieczeństwo. W ciągu ostatnich lat mocno nasiliło się zjawisko ich wykradania. Hakerzy zdobywają dane logowania bez wiedzy użytkowników włamując się na serwery i wydobywając bazy danych, jak też bezpośrednio od ofiary poprzez … Czytaj dalej Skuteczna ochrona przed wykradaniem haseł – uwierzytelnianie dwuskładnikowe Rublon

Możliwość komentowania Skuteczna ochrona przed wykradaniem haseł – uwierzytelnianie dwuskładnikowe Rublon została wyłączona

Klient też człowiek, czyli jak przystępnie rozbudować backend

Często osoby/firmy zajmujące się wdrażaniem WordPressa zapominają o komforcie pracy administratorów (czy edytorów) dlatego opowiem o dobrych praktykach przy tworzeniu rozwiązań spersonalizowanych w WordPress. Spojrzenie UXa na przykładach „z życia”. Link do prezentacji »

Możliwość komentowania Klient też człowiek, czyli jak przystępnie rozbudować backend została wyłączona

Wielojęzyczność w WordPressie – porównanie różnych podejść

Bez wtyczek? Z wtyczką? Którą wybrać? Wady i zalety różnych metod. Na czym polega dostosowanie WP do wielu wersji językowych. Dlaczego warto mieć to w ofercie. Przykłady z życia wzięte. Link do prezentacji »

Możliwość komentowania Wielojęzyczność w WordPressie – porównanie różnych podejść została wyłączona

A Ty ile bierzesz za godzinę?

Kilka słów o tym, dlaczego każdy freelancer powinien znać SWOJĄ stawkę za godzinę i jak taką stawkę można wyznaczyć. Link do prezentacji »

Możliwość komentowania A Ty ile bierzesz za godzinę? została wyłączona

Umowa nie dla freelancera

Dlaczego freelancerzy nie podpisują umów + jakie umowy warto podpisywać będąc wykonawcą stron internetowych – dla osób które tworzą strony internetowe. Link do prezentacji »

Możliwość komentowania Umowa nie dla freelancera została wyłączona