Prelegenci

Agnieszka Bury

WP-pasjonatka, po uszy zakochana w WordPressie. Dla niego rzuciła pracę w korporacji. W oparciu o WordPress tworzy strony dla klientów, a zdobytymi w ten sposób doświadczeniami i wiedzą dzieli się na prowadzonym z ogromną pasją blogu.

Bartosz Romanowski

Programowaniem zajmuje się od 15 lat, a 4 lata temu zajął się na poważnie grzebaniem przy WordPressie. „Po godzinach” współtworzy serwis WebHelp, a od kilku miesięcy prowadzi bloga WPzen.

Cezary Buliszak

Freelancer, prowadzi jednoosobową działalność pixperfect.pl. Zajmuje się głównie wdrożeniami stron opartych na WordPress (chociaż miewał też przygody z PrestaShop). Przywiązuje dużą wagę do usability oraz accessibility. Uczestnik WordCampów od 3 lat, drugi raz jako prelegent. Od niedawna Senior Front-end Developer w OnTheGoSystems.

Jakub M. Milczarek

Z wykształcenia fizykochemik, a z zamiłowania WordPressowiec, UXowiec i projektant interfejsów do aplikacji sieciowych. Z WordPressem pracuje od 2007 roku. Był szefem organizacji pierwszego polskiego WordCampu w 2010 roku. W tym samym roku założył WP-Expert, z którym nadal okazjonalnie współpracuje. W wolnych chwilach bloguje na Lodzermensch w wielkim świecie.

Katarzyna Karus

Organizatorka WordUp Kraków. Właścicielka studia interaktywnego Hello! Studio, gdzie zajmuje się głównie projektowaniem UX. Dziwną przyjemność czerpie z testowania interfejsów i obserwowania reakcji klientów na przedstawiane wyniki. Twierdzi, że nic nie jest niemożliwe i tą zasadą kieruje się w codziennej pracy, najczęściej z wykorzystaniem WordPress. Wolne chwile spędza eksperymentując w kuchni i na siłowni, bijąc własne rekordy w trójboju siłowym.

Magdalena Brod

Worek wiedzy o WordPressie, pół kilograma doświadczenia w optymalizacji pod kątem SEO, kilka blogów, tysiące zapisanych znaków, a wszystko to okraszone umiarkowanym puryzmem językowym – tak można by ją w skrócie opisać. Na co dzień SEO-wiec na etacie, popołudniami tworzy własne projekty, po nocach śni jej się skrypt, który dobrze znacie. Prowadzi bloga o pozycjonowaniu.

Marcin „sirmacik” Karpezo

Etatowy rozwiązywacz problemów, podcaster, założyciel Wolnej Kultury.

Marcin Kosedowski

Marcin Kosedowski z like-a-geek.pl – freelancer związany z mediami od 2007 roku, blogger, właściciel kilkuset stron działających na WordPressach. Szczytem jego osiągnięć programistycznych jest zrobienie czytnika RSS, więc doskonale rozumie, że kodowanie nie każdego kręci (a jeszcze lepiej rozumie tych, których kodowanie kręci). Prelekcje prowadzi tak, żeby sala rozumiała o co chodzi, a jednocześnie programiści nie zasnęli z nudów. Albo na odwrót.

Marcin Pietrzak

Entuzjasta i ewangelista WordPressa z którym jest mocno związany zawodowo i hobbystycznie, dzięki czemu robi to co uwielbia. Na codzień opiekuje się największą w Polsce, pod względem ruchu, siecią serwisów opartych właśnie na WP. Stały uczestnik WordCampów, w Łodzi jako słuchacz, w Poznaniu i Gdańsku jako prowadzący. Od 13 lat prowadzi własną, jednoosobową firmę: iWorks, skupiając się przez ostatnie kilka lat na wdrożeniach WordPressa, używając go tak, jak nigdy nie przypuszczał, że można go użyć.

Marcin Wolak

Marcin – pozytywnie zakręcony programista WordPress’a z Krakowa, tępiący narzekactwo we wszelkiej postaci, postara się przybliżyć zagadnienie zapytań AJAXowych w WordPressie. Będzie dynamicznie i asynchronicznie – bardziej programistycznie niż pluginowo, ale za to ze spokojną głową przyjrzymy się tematowi wolniej i szerzej niż na krakowskim WordUpie.

Mateusz Tuński

Jest tańczącym, przemawiającym publicznie aplikantem adwokackim. To dość nietypowe połączenie, ale z uwagi na to, że wszyscy byśmy się nie zmieścili na scenie, umiejętności taneczne zostaną odstawione na bok i opowie nam trochę o prawie.

Michał Smereczyński

Technology Evangelist w agencji Grupa Brandoo – odpowiedzialny za przekuwanie wiedzy, pomysłów i koncepcji w żywe projekty. Ewangelista Wolnego i Otwartego Oprogramowania, propagator interoperacyjności w IT, współzałożyciel Fundacji Aegis.

Michał Wendrowski

Wynalazca technologii Rublon; specjalista w dziedzinie marketingu internetowego. Pierwsze dochodowe przedsięwzięcie w Internecie prowadził już w 1999 roku, w wieku 11 lat. Tworzył portale internetowe w języku niemieckim, angielskim oraz polskim, generujące kilkanaście milionów odsłon miesięcznie. W czasie kilkuletniego epizodu w branży domenowej, w trakcie którego przejął ponad 1000 domen (m.in.: komórki.pl, samochód.pl, telewizja.pl, wizytówki.pl), stworzył portal CenyDomen.pl agregujący sprzedaże polskich domen. Po wieloletnim pobycie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych powrócił do Polski, gdzie koncentruje się na tworzeniu innowacji w Internecie.

Paweł Wawrzyniak

Programista z 10-letnim stażem. Od 5 lat działa na własny rachunek, a od 4 specjalizuje się we wdrażaniu stron opartych o WordPressa. Uważa, że jest to w tej chwili najlepsza platforma blogowa i świetny framework do budowy witryn.
W pracy uwielbia tworzyć eleganckie i łatwe w użyciu rozwiązania. Woli dwa razy pomyśleć, niż trzy razy przerabiać ten sam kod :). Od niedawna prowadzi bloga wpsamurai.pl.

Ryszard Dałkowski

Od 1987 pracuje w branży IT. Związany zarówno z firmami-klientami, jak i integratorami systemów. Od 1996 w firmie Microsoft w różnych rolach – m.in. technicznych, marketingowych, kierownika projektu i menadżera zespołu sprzedaży. Przygotowywał uzasadnienie biznesowe dla pierwszej polskiej wersji Microsoft Windows Server. Doświadczenie w zarządzaniu projektami. Aktualnie odpowiada za strategię współpracy ze środowiskami Open Source i promowanie rozwoju otwartego oprogramowania na platformie cloud computing Microsoft Windows Azure. Członek zgromadzenia fundatorów Fundacji Aegis.

Tomasz Dziuda

Lead Developer w GavickPro. Odpowiada za planowanie i rozwój rozwiązań opartych na WordPressie. Ceni ten CMS za skalowalność i elastykę z której często korzysta by implementować nowe, ciekawe rozwiązania. Lubi zgłębiać tajniki WordPressa oraz odkrywać jego często pomijane funkcjonalności i możliwości.