Przykłady

Poniżej prezentujemy hipotetyczne (nie istniejące) przykłady witryn, które mogłyby być zgłoszone do konkursu i które spełniają warunek zgodności z motywem przewodnim konkursu „Zróbmy to inaczej”.

Przykład 1 – przeniesienie w chmurę istniejącej strony

Witryna zgłoszona do konkursu: Blog kulinarny pt. „Zabiegany człowiek gotuje”.

Istniejący od 3 lat blog, który na potrzeby konkursu został przeniesiony w chmurę. Blog spełnia założenie „Zróbmy to inaczej”, gdyż różni się od innych blogów kulinarnych tym, że wszystkie przepisy są do zrealizowania w poniżej 30 minut.

Przykład 2 – zupełnie nowa strona zakładana w chmurze

Witryna zgłoszona do konkursu: „Dołowanie na wesoło”.

Witryna w której internauci w maksymalnie 200 słowach opisują swoje wpadki i pechowe wydarzenia, których doświadczyli w ciągu danego dnia. Codziennie odbywa się głosowanie na najciekawszy pechowy dzień. Portal spełnia założenie „Zróbmy to inaczej”, gdyż mało kto potrafi dołować się na wesoło.

Przykład 3 – zupełnie nowa strona zakładana w chmurze

Witryna zgłoszona do konkursu: WordPress case study. Portal wymiany doświadczeń związanych z wykorzystaniem WordPressa.

W portalu każdy może opublikować artykuł. Autor artykułu opisuje konkretny przypadek z życia wzięty. Np. realizację jakiegoś zlecenia z WordPress, albo zrobienie wtyczki, założenie ciekawego bloga. Z jakimi problemami się spotkał, jak przebiegały prace, jakie ciekawe rozwiązania zastosował.. Z każdym autorem prezentowana jest jego nota bio i link do strony. W ten sposób autor promuje siebie, a my tworzymy centrum wiedzy o WordPressie.

Portal spełnia założenie „Zróbmy to inaczej”, bo wszystkie blogi o WordPressie zwykle są informacjami o nowościach, gotowych wtyczkach, ewentualnie zbiorem tutoriali, a nie ma serwisu, który pokazuje real life.

Możliwość komentowania jest wyłączona.