FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące konkursu.

1. Czy ja muszę być autorem motywu, na którym bazuje strona?

Odpowiedź: Nie. Witryna może być oparta o dowolny motyw WordPressa: darmowy, płatny lub własny. Uczestnik natomiast musi być właścicielem lub współwłaścicielem zgłaszanej witryny.

2. Nic nie wiem o całej tej chmurze, ale chciałbym wziąć udział w konkursie. Gdzie mogę dowiedzieć się czegoś więcej?

Odpowiedź: Możesz przeczytać:

Odpowiedź: Możesz obejrzeć:

3. Czy moja strona będzie musiała zostać w chmurze na zawsze?

Odpowiedź: Nie. Witryna powinna istnieć w chmurze Windows Azure Web Sites tylko na czas trwania konkursu. Po zakończeniu konkursu może być nadal utrzymywana lub będzie można ją w dowolnym momencie usunąć.

4. Chciałbym wziąć udział w konkursie, ale boję się, że sobie nie poradzę z przeniesieniem witryny w chmurę. Czy mogę liczyć na czyjąś pomoc?

Odpowiedź:Założenie nowej witryny w chmurze Windows Azure jest proste i intuicyjne, więc spokojnie. Poza tym wszystkie subskrypcje są objęte standardowym wsparciem technicznym Microsoft (nawet te bezpłatne). Jednak bez podstawowej znajomości WordPressa będzie się nie obejdzie.

5. Czy mogę zrealizować swoją stronę za pomocą gotowych wtyczek do WordPressa?

Odpowiedź: Oczywiście. Możesz użyć dowolnej wtyczki (wtyczek). Możesz też napisać część funkcjonalności sam. Nie oceniamy technik programistycznych, lecz efekt końcowy. To, w jaki sposób go uzyskasz, zależy tylko od Ciebie.

6. Czym się różni uruchomienie wersji WordPress od Brandoo WordPress?

Wybierając standardową wersję WordPressa z galerii Windows Azure, będziemy mogli korzystać z bazy MySQL. Brandoo WordPress jest natomiast specjalnie przygotowaną przez Grupę Brandoo wersją, która działa z bazami MS SQL, dając tym samym możliwość korzystania z natywnej obsługi baz MS SQL w ramach chmury.

O Brandoo WordPress opowiadał Michał Smereczyński w prezentacji podczas WordCamp Wrocław, którą możemy obejrzeć również w formie nagrania na youtube.

Twoje pytanie

Nie znalazłeś odpowiedzi na własne pytanie? Zadaj je za pomocą formularza:

Możliwość komentowania jest wyłączona.