Prelekcje

SEO po pandzie i pingwinie – działaj efektywnie!

WordPress sam w sobie jest świetnie zoptymalizowany pod kątem SEO. Dobrze by było tego nie zepsuć źle modyfikując szablon czy spamując linkami na prawo i lewo – trzeba znaleźć złoty środek, a algorytmy, takie jak Panda i Pingwin, nie ułatwiają zadania.

Link do prezentacji »

W3 Total Cache – skuteczne przyśpieszanie WordPressa

Wtyczka W3 Total Cache to potężne narzędzie, za pomocą którego można znacząco przyśpieszyć działanie naszego serwisu. Warto wiedzieć jak używać różnych mechanizmów cache, ograniczyć ilość żądań wysyłanych do serwera, zmniejszyć rozmiar strony czy korzystać z CDN.

Link do prezentacji »

Views – WordPress dla niePHP-ujących

Wielu z nas naukę PHP zaczęło od modyfikacji gotowych motywów, studiując przy okazji WordPress Codex, a pisanie kodu traktuje jako zło konieczne. Wtyczka Views pozwala na wyświetlanie własnych typów postów, taksonomii oraz własnych pól bez pisania kodu PHP – bezpośrednio z poziomu kokpitu WordPress.

Link do prezentacji »

WordPress w chmurze Microsoft – czyli Windows Azure do usług

Twój WordPress w chmurze czy u lokalnego hostera – korzyści i wady. Krótki przegląd możliwości uruchomienia WP w chmurze Microsoft. Czym dysponujemy, jakie narzędzia konfiguracji i programowania stron dostępne są bezpłatnie. Jakie usługi są dostępne, ile to kosztuje i dlaczego może być nawet za darmo. Czy warto o tym pomyśleć (czyli jak zrobić, żeby Microsoft zapłacił za Twoją reklamę)?

Link do prezentacji »

Jeśli nie WP MultiSite to co?

Większość użytkowników WordPressa posiada zazwyczaj jedną stronę internetową. Jeśli już decydujemy się na kolejne, to w najlepszym przypadku uruchamiamy sieć, czyli opcję MultiSite. Co jednak zrobić, jeśli postawiliśmy wiele oddzielnych instancji WordPressa i chcielibyśmy zarządzać nimi w prosty sposób, jednak bez integrowania całości jako WordPress MultiSite?

Link do prezentacji »

Crowdsourcing – włącz się w rozwój!

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii możemy efektywnie wpływać na kształt otaczającego nas świata; brać udział w dalszym rozwoju technologii i kultury. Działania te skutecznie podnoszą nasze kompetencje i pomagają nam radzić sobie w cyfrowym świecie, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.

Link do prezentacji »

Skuteczna ochrona przed wykradaniem haseł – uwierzytelnianie dwuskładnikowe Rublon

Same hasła już nie wystarczają, by zagwarantować nam bezpieczeństwo. W ciągu ostatnich lat mocno nasiliło się zjawisko ich wykradania. Hakerzy zdobywają dane logowania bez wiedzy użytkowników włamując się na serwery i wydobywając bazy danych, jak też bezpośrednio od ofiary poprzez phishing, keyloggery bądź odgadywanie. Nie dość, że 60% internautów ma identyczne hasło na większości portali, to na dodatek korzysta przy jego tworzeniu z prostych fraz, gdyż nie może lub nie chce pamiętać trudniejszych kombinacji znaków. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zabezpieczenie kont użytkowników poprzez uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Link do prezentacji »

Zrób wszystko, nie niszcz niczego

„Twoim celem musi być zdobycie wszystkiego bez zniszczenia czegokolwiek.” Czyli Sztuka Wojny, która da nam wiedzę jak rozpoznać problem, jak znaleźć słabe i mocne strony oraz jak zwyciężyć bez walki, korzystając z mechanizmów filtrów i akcji. Wykład przeznaczony dla średnio-zaawansowanych programistów WordPress.

Link do prezentacji »

WordPress in da cloud

Uruchomienie WordPressa w chmurze niesie ze sobą wiele korzyści – od skalowania aplikacji i baz danych, przez storage, po wygodne sposoby rozliczania. Czas rzucić nieco światła na ten temat i zamiast używać słowa „chmura” jako wytrychu, przejść do konkretów.

Link do prezentacji »

Budujemy fabrykę blogów na WP Multisite

Czy blogerzy naprawdę muszą zajmować się domenami, bazami danych i resztą nudnych rzeczy? Może pora utworzyć sieć blogów dla leniwych blogerów? Na przykładzie realnego wdrożenia Multisite’a zobaczysz jak obejść problemy z pracą na jednej domenie (założyć wiele), jak filtrować spam, do kogo należą treści strony i jak uniknąć strat w ludziach w trakcie poprawek (lub je ograniczyć). Uwaga! Na prelekcji nie będzie ani jednej linijki nudnego kodu!

Link do prezentacji »

Klient też człowiek, czyli jak przystępnie rozbudować backend

Często osoby/firmy zajmujące się wdrażaniem WordPressa zapominają o komforcie pracy administratorów (czy edytorów) dlatego opowiem o dobrych praktykach przy tworzeniu rozwiązań spersonalizowanych w WordPress. Spojrzenie UXa na przykładach „z życia”.

Link do prezentacji »

Wielojęzyczność w WordPressie – porównanie różnych podejść

Bez wtyczek? Z wtyczką? Którą wybrać? Wady i zalety różnych metod. Na czym polega dostosowanie WP do wielu wersji językowych. Dlaczego warto mieć to w ofercie. Przykłady z życia wzięte.

Link do prezentacji »

WP & AJAX – zróbmy to na czysto!

Będzie dynamicznie i asynchronicznie – bardziej programistycznie niż pluginowo, ale za to ze spokojną głową przyjrzymy się tematowi wolniej i szerzej niż na krakowskim WordUpie.

Link do prezentacji »

A Ty ile bierzesz za godzinę?

Kilka słów o tym, dlaczego każdy freelancer powinien znać SWOJĄ stawkę za godzinę i jak taką stawkę można wyznaczyć.

Link do prezentacji »

Umowa nie dla freelancera

Dlaczego freelancerzy nie podpisują umów + jakie umowy warto podpisywać będąc wykonawcą stron internetowych – dla osób które tworzą strony internetowe.

Link do prezentacji »

Za darmo nie umarło

W GavickPro zawsze poświęcaliśmy sporo czasu na rozwijanie darmowych produktów dostępnych dla szerokiego grona użytkowników. Ta prezentacja będzie premierą oraz pokazem możliwości naszych nowych i całkowicie darmowych pluginów. Ujawni też czego można się spodziewać po nadchodzącej wersji 2.* naszego darmowego frameworka – GavernWP.

Link do prezentacji »

7 komentarzy do “Prelekcje

  1. Bartek Kawecki pisze:

    Czy wykłady będą dostępne online w wersji wideo?

  2. Pingback: WordCamp Worcław 2013 - moje krótkie podsumowanie

  3. Pingback: WordCamp Wrocław – prezentacje i materiały |

  4. Pingback: WordCamp Wrocław – prezentacje |

  5. Pingback: WordCamp Wrocław 2013 – relacja

  6. Pingback: WordCamp Wrocław 2013